close

BIST100

EURO

EUR/USD

USD

E-ŞUBE
Üye Girişi

Algoritmik İşlemler

Algoritmik işlemler ile en değerli varlığınız olan zamandan tasarruf ederek Borsa İstanbul Pay Senedi Piyasası ve Vadeli İşlemler Piyasası’nda yatırımlarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Algoritmik İşlemler

Algoritmik işlemler ile en değerli varlığınız olan zamandan tasarruf ederek Borsa İstanbul Pay Senedi Piyasası ve Vadeli İşlemler Piyasası’nda yatırımlarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Algoritmik İşlemler Nedir?

Algoritmik işlemler (otomatik al-sat); zaman, miktar, fiyat ve diğer değişkenlerin kullanılması ile belirlenen stratejiler doğrultusunda insan müdahelesi olmadan, bilgisayar yazılımları ile oluşturulan algoritmalar kullanılarak sermaye piyasası araçlarına yönelik alım-satım emirleri üreten sistemlerdir. 

Algoritmik işlemler, piyasanın durumunu çok hızlı bir şekilde değerlendirmek, ne zaman ve nasıl işlem yapılacağını belirlemek ve ardından ortaya çıkan alım satım kararlarını piyasada uygulamak için zengin piyasa bilgileri dizilerini kullanmaktadır. 

Yüksek Frekanslı İşlemler (HFT) Nedir?

Algoritmik işlemlerin bir alt kategorisi olan HFT, önceden programlanmış yatırım stratejileri doğrultusunda saniyenin milyarda biri (nanosaniye) hızlara ulaşan otomatik al-sat işlemlerini ifade eder. Çok kısa zaman dilimleri içinde çok sayıda emir gerçekleştirebilmek için yüksek frekanslı finansal verilerden, ileri teknolojik altyapılardan yararlanılmaktadır. Organize borsalar ve elektronik işlem araçları aracılığı ile hisse senedi ve vadeli işlemler piyasalarında kullanılmaktadır. 

Sunduğumuz Hizmetlerimiz

  • Algolab: Türkiye’nin ilk çevrimiçi algoritmik işlemler platformu

  • Paramın Kaptanı

  • SMS Emir

  • Kantitatif Analiz Raporları

  • Yüksek Frekanslı İşlemler (HFT)

  • Veri Dağıtım Ekranları (ideAlgo, Matriks IQ, Matriks Kahin)

AlgoLab: Türkiye’nin ilk çevrimiçi algoritmik işlemler platformu

Deniz Yatırım hesabı ile Borsa İstanbul pay senetleri ve vadeli işlemler piyasasına emir iletimi 

yapabildikleri, Türkiye’nin ilk çevrimiçi algoritmik işlem platformudur. Pay senetleri ve vadeli işlem 

kontratlarında emir gönderilebilme yanında emir girişinde kar al zarar durdur seviyeleri belirleyerek 

zincir emir gönderebilir, her yatırımcıya hitap eden otomatik al sat stratejileri ile işlemlerinizi 

gerçekleştirebilirsiniz.

Algolab hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

Paramın Kaptanı

Paramın Kaptanı entegrasyonu ile kişiye özel risk ve getiri anketi uygulayarak hisse senetleri, yatırım fonları ve bireysel emeklilik fonları için tavsiye verilmektedir. Yatırımcılar belirledikleri tutara göre portföylerini yapay zeka ile otomatik olarak yönetebilmektedir.

Müşteriler, AlgoLab üzerinden Paramın Kaptanı seçeneği ile sektör, pazar ve getiri tercihi bazlı günlük oıluşan tematik yatırım sepetleri içerisinden seçim yaparak portföylerini oluşturabilmektedir.

SMS Emir

Hisse senedi alım-satım önerilerinin, hedef fiyat ve stop loss fiyat belirtilerek müşterilerimizin emir vermesini sağlayan sms gönderim hizmetidir. Müşteri, SMS aracılığıyla gelen öneriyi metin içerisinde bulunan linke tıklayarak hızlıca işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Kantitatif Analiz Raporları 

Deniz Yatırım Kantitatif Analiz Raporları, müşterilerimize gün sonunda yatırım yaptıkları şirketlerin analizlerini tek bir rapor halinde e-posta gönderir. Portföylerindeki şirketlerin bilançolarını takip 

etmekte zorlanan müşterilerimize kolayca ve keyifle inceleme fırsatı sunar.

Yüksek Frekanslı İşlemler (HFT)

Deniz Yatırım’a ait özel yazılım sistemleri ve Borsa İstanbul’un (BİST) teknolojik altyapısı ile sunulan kolokasyon hizmeti aracılığı ile BİST Pay Senedi ve VİOP piyasasında seçilen enstrümanlar ile yüksek frekanslı işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Veri Dağıtım Ekranları (ideAlgo, Matriks IQ, Matriks Kahin)

Deniz Yatırım ile Matriks ve İdeal Data platformları üzerinden ilgili platform özelliklerine sahip olunması dahilinde teknik analiz modüllerinin kullanımına imkan sağlamaktadır. Hazır olarak sunulan teknik analiz modüllerinden yararlanabilme yanında, yatırımcıların kendi göstergelerini yaratmasını, kendi algoritmalarını yazması ile otomatik emir verilebilmektedir.