close

BIST100

EURO

EUR/USD

USD

E-ŞUBE
Üye Girişi

Yurtdışı İşlemler

DenizYatırım'da belli başlı birçok ülke borsasında işlem yapabilme imkanı müşterilerimize sunulmaktadır. Londra Metal Borsası'nda işlem gören tüm endüstriyel metaller üzerine dilediğiniz vadede Future ve opsiyon işlemi yapabilirsiniz.

YurtDışı İşlemler

DenizYatırım’da belli başlı birçok ülke borsasında işlem yapabilme imkanı müşterilerimize sunulmaktadır. Londra Metal Borsası’nda işlem gören tüm endüstriyel metaller üzerine dilediğiniz vadede Future ve opsiyon işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca uluslararası pay piyasaları, vadeli işlem ve opsiyon piyasaları, eurobond gibi çeşitli yatırım ürünlerinde D-Trade platformumuzu kullanarak işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışı Şirket Raporları için tıklayınız.

Hesap Açılışı

Yurt Dışı hesabı açılabilmesi için en yakın DenizYatırım merkezlerinden birine veya DenizBank şubesine giderek, müşteri temsilcinizden yardım alabilirsiniz.

Hesap açılışını takiben para transferi yapıldıktan sonra e-mail olarak gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak DenizYatırım güvencesiyle alım satım işlemlerine başlanabilir. Hesap açılış limitimiz 10.000 USD’dir.

Yurtdışı Sermaye Piyasaları Sık Sorulan Sorular

1)Yurt Dışı sermaye piyasalarının kapsamı nedir?

Yurt Dışı sermaye piyasalarında gerçekleşen işlemler, belli başlı birçok ülke ve borsada hisse senedi, Futures (vadeli işlemler), opsiyon, bono ve tahvil (sabit getirili menkul kıymetler) gibi yatırım araçlarını kapsamakta olup, ilgili borsa ve resmi düzenleyici kuruluşların kuralları ve güvencesi altında işlem görmektedir. Ayrıca DenizYatırım aracılığı ile Londra Metal Borsasında korunma amaçlı (hedge) yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2) Foreks işlemleriyle yurtdışı sermaye piyasalarındaki işlemlerin farkları nelerdir?

Foreks işlemleri (Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri) mevzuat dahilinde belirlenen oranda kaldıraç kullanımını serbest kılan ve tezgahüstü olarak gerçekleştirilen işlemlerdir. Yurt Dışı sermaye piyasaları ise, belli başlı birçok ülkede bulunan organize borsalarda işlem gören hisse senedi, Futures (vadeli işlemler), opsiyon, bono ve tahvil (sabit getirili menkul kıymetler) gibi yatırım araçlarını kapsamakta olup, ilgili borsa ve resmi düzenleyici kuruluşların kuralları ve güvencesi altında işlem görmektedir.

3) Yurt Dışı sermaye piyasalarında işlem yapmanın avantajları nelerdir?

Yurt Dışı sermaye piyasaları size, belli başlı birçok ülke ve borsada ve birçok değişik yatırım aracında yatırım yapma fırsatı sunarak, portföyünüzü çeşitlendirme imkanı sunar.

4) D-Trade hangi yurt dışı piyasaları kapsamaktadır?

D-Trade yurt dışı hisse senedi, Futures (vadeli işlemler), opsiyon, bono ve tahvil (sabit getirili menkul kıymetler)’i kapsamaktadır. Petrol, kahve, platin gibi emtiaları, S&P,DAX ve Nikkei gibi dünya borsa endekslerini, pay piyasalarını, döviz paritelerini, bono ve tahvilleri kapsamaktadır.

5) D-Trade’e cep telefonumdan ulaşabilir miyim?

D-Trade’e mobil uygulamalardan ulaşabilirsiniz.

6) D-Trade’in demo versiyonu var mı?

Evet, D-Trade’in demo versiyonu bulunmaktadır. Denemek isterseniz ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

7) D-Trade platformu için ayrıca ücret ödeyecek miyim?

Hayır. Platformu kullanmak için ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Yaptığınız işlem bazında ücret ödemeniz gerekecektir. Anlık veri talep edildiği takdirde borsanın talep ettiği ücret tarafınıza yansıtılacaktır.

8) Londra Metal Borsasında hangi ürünlere yatırım yapılabilmektedir?

LME’ de bakır,alüminyum,çinko,kurşun,nikel,kalay,hurda çelik ve inşaat demiri üzerine vadeli işlem ve opsiyon yapılabilmektedir. Altın, gümüş, platin ve paladyum işlemleri de Londra Külçe Piyasası üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

9)Londra Metal Borsasında hangi işlem tiplerini gerçekleştirebilirim?

LME’de diğer borsalarda da olduğu gibi, piyasa emri, limit emir ve stop emir verebilirsiniz. Bunların yanı sıra kapanış emirleri ve tarafınızdan belirlenen bir periyodu içeren ortalama fiyatlı işlemler de yapılabilmektedir. Avrupa ve Amerikan tipi opsiyonların yanı sıra Asya tipi opsiyon işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

10) Londra Metal Borsasında nasıl işlem yapabilirim?

LME işlemleri 09:00-20:00 saatleri arasında yatırım danışmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Teminat olarak nakit kullanabildiğiniz gibi, teminat mektubu kullanarak da işlem yapabilirsiniz.

 

0 212 348 90 65